To čo v dnešnej dobe predáva produkt alebo služby je prezentácia na internete. Či už sa jedna o eshop, alebo klasickú webstránku, dôležité je grafické spracovanie a kvalita zobrazenia na rôznych typoch zariadení. Web prehliadaný na tablete, mobilnom telefóne, alebo klasickom počítači, by sa mal zobraziť vždy správne (užívateľský prívetivo). Neoddeliteľnou súčasťou vývoja webu je aj následný marketing a propagácia. Takzvané SEO (Search Engine Optimization) je nevyhnutné získanie čo najlepšieho umiestnenia pri vyhľadávaní pomocou Google.

Všetky spomenuté pojmy zvyšujú nároky na vývoj kvalitného responzívneho webu, ktorý rešpektuje všetky aktuálne trendy. Nechať si vytvoriť kvalitné riešenie, je pre úspešnú propagáciu nevyhnutné.

 

1.) Responzívny, pútavý design

Responzívny design je pojem ktorý sa spája s vývojom a grafickým návrhom webu. Takto navrhnutý web prispôsobuje rozloženie svojich prvkov podľa aktuálneho rozlíšenia obrazovky. Inými slovami, navrhneme viacero layoutov webovej stránky. Napríklad pre 4.5“ mobil, 10“ tablet alebo 27“ monitor počítača. Túto techniku nájdete v angličtine pod pojmom „responsive design“.

Responzívny dizajn www stránky

 

2.) Marketing a propagácia
Asi netreba príliš zdôrazňovať to že propagácia firmenej webstránky je kľúčová pre úspech Vášho podnikania. Medzi činnosti, ako marketing a propagácia patria napríklad tieto pojmy: spomínané SEO, registrácia v online katalógoch, vytvorenie firemného profilu na sociálnych sieťach (napríklad Facebook, Google+, LinkedIn, Twitter) a ich následné prepájanie. Súčasťou propagácie webstránok je aj pravidelné pridávanie nového obsahu, napríklad formou písania článkov do blogu. V neposlednom rade určite pomáha aj pridávanie zaujímavých a pekných fotiek.

SEO a Marketing

 

3.) Školenie a technická podpora
Po tom ako je už celý web vytvorený, je potrebné zaškoliť zákazníka. Školenie je zamerané na používanie redakčného systému ktorý slúži na správu obsahu webovej stránky. Súčasťou školenia sú aj tipy na jednoduché úpravy obrázkov a obsahu nutné pre konzistenciu webovej prezentácie. Aj keď školenie prebehne, zákazník často potrebuje riešiť aj zložitejšie problémy. Preto aj po odovzdaní projektu, stojíme pri vás.

Školenie a technická podpora