Čo sa vlastne stalo 21. apríla 2015? Zahraničné magazíny tento časový medzník označujú ako "Mobilegeddon". Spoločnosť Google uvolnila nový algoritmus, ktorý bol navrhnutý za účelom zvýhodnenia responzívnych webstránok a internetových obchodov v pozíciach vyhľadávania. Responzívne riešenia sú také, ktoré vývojári optimalizovali aj pre zobrazovanie na mobilných zariadeniach, ako sú tablety alebo mobilné telefóny - smartphone's.

 

Google page rank. 

Je tu veľmi vysoký predpoklad že webové stránky, ktoré sú responzívne budú v priebehu nasledujúcich dní a týždňov vystrelené prudko hore. Je zrejmé že to nieje zmena ktorá sa udeje zo dňa na deň, ale pokiaľ Vám záleží na čo najlepšom umiestnení, responzivita vášho riešenia je nevyhnutná.

 

Dôvodom takejto zmeny vyhľadávacieho algoritmu je fakt, že počet návštevníkov ktorí vyhľadajú Váš web z mobilného zariadenia, je každým rokov vyšší. Ďaľším faktorom ktorý zvýhodňuje webové stránky vo výsledkoch vyhľadávania je čas (rýchlosť) načítavania webu. V praxi to znamená že webstránka, ktorá sa načíta v kratšom čase je vyššie na priečkach vyhľadávania pomocou Googlu.

 

Keďže sa nejedná o zmenu ktorá by prebehla zo dňa na deň. Majitelia web stránok a taktiež weboví vývojári majú ešte nejaký čas aby svoje riešenia upravili do požadovanej podoby pre čo najlepšie výsledky na priečkach Googlu. V prípade že by ste mali záujem o tvorbu kvalitného, rýchleho a responzívneho webu, optimalizovaného pre lepšie vyhľadávanie, máte možnosť kontaktovať aj našu firmu na adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Radi sa s Vami stretneme a preberieme podrobnosti.